НАДІЙНИЙ ПОСТАЧАЛЬНИК СИРОВИНИ
для агровиробників України

  • Slide 1 jFlow Plus
  • Slide 2 jFlow Plus

Точка зору


  • Український ринок зерна сьогодні: продовольча безпека, експорт, внутрішній ринок

    Український ринок зерна переживає нелегкі часи. Відсутність експорту через українські морські порти утворюють профіцит на внутрішньому ринку, що несе негативні наслідки: зниження ціни та заповнені склади, що заважатимуть новому урожаю. Тим не менш, український аграрний сектор шукає шляхи оптимізації та вирішення викликів, …

  • Зерновий та олійний ринки: підсумки першого півріччя 2021/22 МР

    Кожного року, світове виробництво зернових та олійних культур зростає. Це пов’язано не тільки з політичними та кліматичними факторами, а й переключенням аграріїв на виробництво більш врожайних культур. У 2021/22 МР прогноз виробництва основних зернових та олійних культур складе 2631,7 млн тонн, що на 83,7 млн тонн більше у …

  • Що продавати на старті збиральної кампанії?

    Через місяць-півтора буде стартувати збиральна кампанія озимих культур. Більшість аграріїв, які не продавали за форвардами зерно, задаються питанням – що краще продати в першу чергу, ріпак, пшеницю чи ячмінь?

    Ріпак

    Новий сезон буде цікавим. По-перше, в липні-серпні із України буде відвантажено більше 100 тис. т ріпаку в Канаду. …

  • Корми: Цінові тренди, вихід Китаю і посівна

    Посівні площі в Україні на 2021/2022 МР — чи не найголовніше сьогодні питання. Так, за офіційними даними, озимої пшениці врожаю 2021 року засіяно на 6,1 млн. га. З урахуванням ярої сівби загальна площа під культурою становитиме 6,2 млн. га. Це на 8,8% менше порівняно з 2020-им. Негативна динаміка спостерігається з ячменем та ріпаком. …

  • Кормовиробництво в Україні: аналіз поточного сезону і види на майбутній урожай

    Хоч сезон 2020/2021 зараз на своєму піці, думки про майбутні об’єми виробництва основних культур на полишають учасників ринку. Тому, стан посівів озимих зернових моніториться дуже пильно. Так, згідно із даними Мінекономіки, станом на 07 грудня, пшениці засіяно на 6,1 млн га, що склало 100% від прогнозованих площ. Щодо ячменю, то посівна …

  • Український ринок шротів. Попит є як і на внутрішньому, так і на експортному ринку

    Соняшник та соняшниковий шріт

        Жнива-2020 соняшнику вже завершено на 100% площ. В результаті, на початку сезону показники виробництва соняшнику в Україні були на рівні 18 млн т. В останньому звіті,USDA давали показник на рівні 14 млн т, а фактично, станом на 19 листопада, зібрано лише 13 млн т. І все ж, учасники ринку переконані, що …

  • Шроти: попит високий, а виробництво не витягує

        Збір сої та соняшнику в Україні ще продовжується. Станом на 16 листопада, за офіційними даними, сої зібрано 2,95 млн т із 96% площ. У зв’язку із значно меншим врожаєм олійної в Україні та враховуючи світову кон’юнктуру, ціна на сою росте погодинно. Зараз заводи закуповують сою на переробку на рівні 17200 грн/т. Учасники ринку вже …

  • Ситуація в українському кормовиробництві: чи будуть свині нагодовані?

        Український ринок кормів зараз знаходиться дещо в стресовому стані. Загалом, на ринку ходять розмови про можливу кризу в кормовому секторі. Але, якщо розглядати конкретно внутрішнє споживання в галузі свинарства в розрізі фуражних кукурудзи, ячменю та шротів, можна зробити висновок, що кормів для свиней достатньо. …

  • Ринок кормів в Україні: ситуація сьогодні та прогнози на майбутнє

        Врожай цього року, не те, що не радує, але і не приводить у захват. Але, якщо порівнювати із минулорічним, який був рекордними за останні кілька років, то звичайно ж різниця помітна. Крім того, несприятливі умови для засіву на урожай 2021/2022 озимих та навіть відмова фермерів сіяти озиму пшеницю, змушує задуматися про можливий …

  • Колапс на ринку олійних: надумане явище чи реальність

        Погодні умови для достигання соняшнику та сої були не найсприятливішими в цьому сезоні. Учасники ринку знаходилися в очікуванні початку збирання цих культур, адже дискусій навколо майбутнього врожаю велося аж занадто багато. Нарешті, збиральна кампанія в самому розпалі, є перші новини із полів по всій …

  • Ринок кормів в Україні: перспективи на новий врожай

    Фуражні зернові (пшениця, кукурудза, ячмінь)

        Хоч і світове виробництво пшениці у цьому сезоні знову зросте та поб’є минулорічні рекорди, в Україні, все таки, пшениці буде значно менше. Хоча, фуражних зернових на корма піде не менше, ніж у 2019/2020 МР, а навпаки, трохи більше. Не дивно, адже врожаю кукурудзи прогнозується …

  • Підсумки 2019/2020 МР та прогнози на майбутнє. Чого чекати від нового сезону?

        2019/2020 МР підійшов до кінця, саме час зробити підсумки та поділитися очікуваннями на новий сезон. 2019/2020 МР був сезоном, справді, нелегким, кожен місяць кидав учасникам все нові виклики. Тим не менш, сезон завершився та залишається на слуху та пам’яті, як рекордний по збору урожаю зернових та олійних та їх експорту. Так, …

  • Майбутній врожай 2020/2021 МР та кормові перспективи

        За прогнозами, структура посівних площ під основними культурами складе 24,4 млн га.

        Прогнозовано, виробництво пшениці зменшиться, адже посівні площі під цією зерновою знизяться на 4%. Одним із основних факторів, що несуть вплив на майбутній урожай кормової сировини є погодні умови. Саме через них врожайність пшениці …

  • Світові фактори і ринок кормів в Україні

    Весна виявилася справді нелегкою як для України, так і для світу. Карантинні заходи, стрибки ціни на нафту, постійні коливання курсу валют вплинули на вартість кормової сировини. Крім того, погодні умови залишали бажати кращого. Березень, що видався взагалі без опадів, поставив під сумнів майбутній врожай фуражного зерна. …

  • Птахівництво, зерно та корма: що відбувається на ринку?

        Що не день, світ продовжує вибухати новинами, які так чи інакше стосуються ринку зернових та олійних культур в Україні. В ситуації, що склалася зараз, в умовах пандемії коронавіруса, розвитку економічної кризи – немає нічого стабільного. Але, тим не менш, на фоні сфери послуг та ситуації на ринку нафти, агросектор ще …

  • Зерно проти нафти: встояли

        Через світову пандемію світова економіка зіткнулася з кризою: падіння цін на нафту. Нам довелося стати свідками історичної події нафтового ринку, яку вже охрестили «чорним понеділком». Ринок ф'ючерсів на нафту марки WTI (West Texas Intermediate) з поставкою в травні в понеділок, 20 квітня, закрився на рівні -37.63 дол. за барель. Ми не …

  • Сергій Свідерський: вибухові світові новини на ринку зерна. Як Україні адаптуватися у поточній ситуації?

        Медійний простір вибухає гарячими новинами по ринку зерна в світі. Заборони та дозволи на експорт пшениці із Румунії, рекордно-низькі ціни на зерно в США, боротьба на єгипетських тендерах – все це безпосередньо чи частково впливає на українських ринок. То ж як функціонувати українським компаніям в цих умовах?

        Після …

  • Валерія Пекін: Дефіцит шротів та макухи

      Зараз, як ніколи, ситуації, що на світовому ринку, що на ринку кормів України пов’язані між собою. Хтось панікує, хтось залишається в тверезому розумі, але висновок один, певні процеси мають відбуватися не зважаючи ні на пандемію, ні на кризу, ні на кінець світу – тваринам треба їсти.

        Що маємо на сьогодні. – В Україні …

  • Світовий ринок кормів та українські перспективи

        Такої аномально теплої зими Україна ще не бачила. У звязку із цим виникає питання, чи вплинуть такі погодні умови на майбутній урожай? Думки на цей рахунок – спірні. З одного боку, культури вже декілька разів виходили із стану спокою та починали вегетацію. Через теплу погоду – поля активно заселяються гризунами. Ці …

  • Світовий ринок зерна та його вплив на ринок кормів в Україні

    Фуражне зерно (пшениця, кукурудза, ячмінь)

        В своєму звіті за листопад, USDA переоцінив прогнози урожаю в Україні. За результатами, виробництво кукурудзи в Україні буде знижено на 0,5 млн т, в той час, як прогноз урожайності пшениці було підвищено до 0,3 млн т.

        Станом на 12 листопада в Україні зібрано рекордний врожай …

  • Ситуація на світовому ринку сої: чи чекати Україні прориву?

        Політика та соя вже як синоніми для аграрного ринку. Ще з минулого сезону ведеться торгова війна між Китаєм та США. Як відомо, США найбільший виробник сої в світі, в той час, як Китай найбільший імпортер цієї олійної.

        В минулому сезоні на цьому ринку відбувся «переворот» та потоки сої в світі перерозподілилися, що …

  • Українські зернові та олійні факти про Китай – всі «за» та «проти»

        Дуже часто ми чуємо: «Китай може скоротити попит, Китай поки не купує, африканська чума в Китаї. На скільки ми залежимо від китайського попиту, та як ми взаємопов’язані?»

        Китай розширює свої горизонти співпраці. Через торговий конфлікт з США, китайський ринок стає все більш доступним для с/г продукції із України. …

  • Експорт українського шроту в Китай – перспективний напрямок співпраці

        За останні кілька років КНР збільшила використання соєвого та соняшникового шротів у кілька разів. Це пов’язано зі зростанням виробництва та споживання м’яса Китаєм. Ще в 2016/2017 МР, країна взагалі не імпортувала соняшниковий шрот. Але із збільшенням попиту – збільшилась і потреба у шротах. За період 2018/2019 та 2019/2020 МР, …

  • Сергій Свідерський: Стратегія продажу. Які культури купувати у сезоні 2019/2020?

    Пшениця

        За прогнозами USDA, світ чекає великий урожай пшениці у 2019/2020 МР – 765,529 млн т. Якщо продивитися динаміку урожаю за останні 10 років, то безсумнівно, врожай цього МР року є найбільшим. Лише 2017/2018 МР був близьким до цьогорічного об’єму. Європейська пшениця стає конкурентоспроможною на ринку. Причиною стало зниження …

  • Україна помітний гравець на світовому аграрному ринку, правда чи ілюзія?

        Український урожай зернових в цьому маркетинговому році вражає як ніколи. Та і позиції України на світовому ринку далеко не останні, особливо, що стосується виробництва та експорту.

        Поговоримо про зернові загалом. Виробництво у поточному МР основних зернових та олійних культур склало разом 96,1 млн т. Такі об’єми …

  • Сергій Свідерський: Перспективи ринку олійних культур в Україні та світі

        В сезоні 2019/20 світовий ринок олійних культур не дає сумувати виробникам. Навесні, були гарні перспективи щодо світового виробництва сої та ріпаку. Проте, свої корективи внесла погода, що значно затримало посів сої в США. В свою чергу, жарка погода в ЄС призвела до скорочення врожайності ріпаку. При цьому, в Україні є свої …

  • Сировина для кормовиробництва в сезоні 2019/20: що купувати на вигідних умовах?

        Питанням, чим годувати тварин, задається кожен фермер. Проте, крім якості та користі кормової сировини, не менш важливо, щоб вона була вигідною для закупівлі. Тож, яку сировину купувати українським господарствам у сезоні 2019/20, підкаже стаття.

        У 2019/20 МР, за прогнозами аналітиків Міністерства сільського господарства …

  • Сергій Свідерський: Кукурудза в Україні та світі. Який врожай чекає нас?

        Світовий ринок рівняється на ситуацію із кукурудзою в США. Погодні умови точно грають не на руку майбутньому врожаю кукурудзи. На початку посівної, проливні дощі сповільнили посівну кампанію по кукурудзі в Сполучених Штатах. Більше того, проростання раніше посіяної кукурудзи стало під питанням. В результаті, все це …

  • Олег Поблоцький: Стейкхолдери стратегії кормозабезпечення, які наші цінності? – Державна влада, контролюючі органи

        Державна влада та контролюючі органи влади є зовнішніми стейкхолдерами підприємства. По суті, вони не мають прямого впливу на його діяльність. Але тим не менш, всі економічні, політичні, правові, соціальні та екологічні фактори є суттєвими для діяльності ферми. Більше того, вони мають враховуватися під час прийняття …

  • Зберігання зерна. Які небезпеки криються в коморі та як з ними боротися?

        Що ж, виявляється засіяти, обробити та зібрати зернові – це не все. Найбільш важким завданням виявляється зберегти на зерносховищі чи складі вже зібрану продукцію. Адже під час зберігання можна втратити до 100% врожаю. Причиною може стати неякісна підготовка зерносховища до зберігання. Перш за все, це можуть бути …

  • Ринок кормів в Україні

    У поточному сезоні, в українському кормовиробництві, значно зросла доля кукурудзи, а от пшениці та ячменю на корма було перероблено менше, аніж у 2018 р. При цьому, цінова ситуація, в загальному, що на ринку фуражного зерна, що на продукцію переробки олійних культур була стабільною.

    Нижче наведено аналіз по кожному ринку більш …

  • Олег Поблоцький: Стейкхолдери стратегії кормозабезпечення, які наші цінності? – Споживачі

        Продовжуючи серію про стейкхолдерів кормозабезпечення, не можна не розповісти про одну із найважливіших зовнішніх зацікавлених сторін. Цією групою є споживачі продукції тваринництва. Що ж формує їх як одну із основних зацікавлених сторін на ринку? Споживач – це ключовий гравець на ринку. Адже вся продукція, яка …

  • Олег Поблоцький: Стейкхолдери стратегії кормозабезпечення, які наші цінності? – Персонал

        Концепція стейкхолдерів, або концепція зацікавлених сторін, відноситься до числа найвідоміших теоретичних конструкцій. Ця теорія – в контексті проблеми взаємин бізнесу і суспільства – по-своєму авторитетна і загальновизнана, але одночасно вона лишається однієї з найбільш дискусійних.

        Вважається, що основне …

  • Інтеграція вимог економічної безпеки до бізнес-процесів у агротрейдингу

        Fenix Agro – високопрофесійна компанія, яка грає на ринку за правилами. Великий обсяг господарських операцій, значна кількість контрагентів становить великі ризики для економічної безпеки Підприємства. Тому основою успішного трейдингу є додержання стандартів безпеки на рівні всіх бізнес-процесів. Розробка та …

  • Який чекає на нас врожай в 2019 році?

        Що ж, не встигли зійти сніги, а вже потрібно думати, що нас чекає з врожаєм 2019 року. З початком весни в Україні стартувала посівна кампанія – з випередженням на місяць у порівнянні з 2018 роком. Поки складно говорити про точні прогнози на урожай, але засіяти яровими зерновими, зернобобовими, круп'яними і іншими культурами …

  • Чи очікувати обвал цін в олійному комплексі?

        На початку року ми вже традиційно досліджуємо ринок соняшникового то соєвого комплексу. Головне питання: чи вистачить всім сировини та куди підуть ціни на корми. 2018 рік видався з нетрадиційними рисами – дефіцит продукту ринок отримав в березні–квітні за рахунок активності експорту, а от дефіцитний період міжсезоння …

  • Олег Поблоцький: Стейкхолдери стратегії кормозабезпечення, які наші цінності? – Закупівельник та постачальник

    У попередньому матеріалі я робив акцент на концепції стейкхолдерів через взаємодію інвестора та власника. Другу частину циклу про стейкхолдерів кормозабезпечення вирішив присвятити не менш цікавим учасникам процесу. Сьогодні йтиметься про менеджерів по кормозабезпеченню, іншими словами – закупівельників різних …

  • Олег Поблоцький: «Стейкхолдери стратегії кормозабеспечення, які наші цінності?– Інвестори та Засновники»

    Концепція стейкхолдерів, або концепція зацікавлених сторін відноситься до числа найвідоміших теоретичних конструкцій. Теорія – у контексті проблеми взаємин бізнесу і суспільства - по-своєму авторитетна і загальновизнана, але одночасно вона лишається однієї з найбільш дискутованих.

    Вважається, що основне джерело класичної …

  • Новий урожай: факти і цифри

    Кожен рік ринок зернових та олійних культур в період міжсезоння перебуває в пошуку нової точки рівноваги. Всі оператори ринку активно транслюють один одному прогнози щодо майбутнього урожаю, пояснюючи цінові зміни.

    Часто трапляється так, що залежно від інформаційної активності ринок може зосередитись лише на певному наборі …

  • Ціна на сою завмерла: зниження прогнозу світового урожаю нівелював конфлікт США та Китаю

    Соя

    Світовий ринок сої впродовж квітня перебував під впливом торгівельних відносин між Китаєм та США. Китай (найбільший імпортер) планував максимально знизити закупівлю соєвих бобів в США. Відповідно, даний фактор тиснув на котирування впродовж всього звітного періоду. Підтримуючим фактором стало зниження прогнозу …

  • АгроCheck: експортне мито на соняшник зробило Україну №1 з виробництва олії?

    Експортне мито на соняшник дозволило збільшити переробку олії. Така думка підштовхує до введення мита на інші види рослинної продукції. Але чи справа в миті?

    Іван Киричевський

    журналіст Agravery.com 

    Стимулювати переробку агросировини в Україні мають саме обмежуючі мита на вивіз агросировини з України. Мовляв, у жовтні 1999 року …

  • Куди пішли соняшник і соя?

         Валерія Шаймухамєтова, керівник відділу маркетингу та аналітики компанії Фенікс Агро.

        Березень 2018 року для тваринницького комплексу України видався психологічно важким. Ціна головної протеїнової складової корму ― шрот, ― зростала значними темпами. Одні виробники подейкували, що в Україні вже немає …

  • Чи вистачить нам зерна?

    Іноді, час катастрофічно подовжується. А іноді летить з шаленою швидкістю: не встигнеш схаменутися, а вже пройшов рік. В зерновому ринку баритися не доводиться. В період міжсезоння ми оцінюємо перспективи майбутнього урожаю, під час збиральної кампанії оцінюємо якість збираного зерна. А зараз настав момент оцінки …

  • Прогноз ринку олійних культур, лютий 2018

    Що очікувати в наступному звітному періоді після низьких цін кінця 2017року та до чого приведе нестабільна ситуація на валютному ринку ? Детальніше у прогнозі.

    Соняшник

    Після періоду низьких цін в кінці 2017 року січень означився їх зростанням. Зростання світових цін на сою та пальмову олію, активізація попиту на соняшникову олію …

  • "Своя ніша”: що отримують та чим ризикують фермери, сіючи високоолеїновий соняшник

    Насіння з надкількістю олії, продукт, що не поступається за якістю оливковій олії, та попит, що перевищує пропозицію, - ринок високоолеїнового соняшнику.

    Соняшник - одна з головних культур в сівообігу українських аграріїв, адже Україна - №1 на ринку соняшникової олії. Та має стабільно високу рентабельність - 30,8% минулого року, …

  • Валерія Пекін: Українські соняшник та соя 2017

    Протягом останніх сезонів все більш явною стає переорієнтація українського ринку зернових та олійних культур на зовнішні ринки, про що свідчать збільшення обсягів експорту і розширення географії поставок. При цьому внутрішнє споживання характеризується відносно стабільними показниками. Пройшов ще один рік і ми готові …

  • Чому варто інвестувати у олійний льон? Плюси для виробника та переробника

    В умовах падіння ціни на соняшникову олію та надлишку потужностей переробникам є сенс стимулювати виробників до вирощування нішевих олійних культур, зокрема, льону олійного. 

    Олієжировий бізнес на сьогодні в Україні можна назвати складним. Світова ціна на олію низька, український аграрій не хоче продавати дешево …

  • Прогноз ринку олійних культур, жовтень 2017.

    Як фактори ціноутворення на світовому ринку олійних культур вплинули на тенденції внутрішнього ринку комплексу сої та соняшника.

    Соя

    Цінова ситуація на світовому ринку олійних культур впродовж місяця лишалась в висхідному тренді. Основні факторами ціноутворення:

    • -високий попит на американську сою зі сторони …
  • Україна та Росія воюють за поставки до Єгипту

    Єгипет є однією із стратегічних країн для українських експортерів зернових, адже потреба країни у зерні 12-14 млн тонн щорічно. За даними Державної фіскальної служби, за дев’ять місяців поточного року на цю країну припадало 19% експорту пшениці та 15% експорту кукурудзи - $355,8 млн та $352,4 млн відповідно. Втім, як нарікають …

  • Прогноз ринку олійних культур, вересень 2017.

    Аналізуючи звітний період ринку олійних культур, варто відзначити про  вплив факторів ціноутворення  на світовому ринку, що, в свою чергу,  значною мірою відобразилося на цінах  внутрішнього ринку України. Про влив усіх цих факторів далі у прогнозі.
    Соя

    Котирування сої на Чиказькій біржі СВОТ у вересні …


  • Соя та соняшник. Що варто очікувати далі?

    Розвиток подій на світовому ринку сої та соняшника в липні місяці мав пропорційний вплив на рух внутрішнього риноку України. Що чекати в наступному звітному періоді?

    Соя

    На Чиказькій біржі СВОТ липень розпочався стрімким ростом котирувань соєвих бобів. Цьому зростанню сприяли наступні фактори:

    • -подорожчання …
  • Валерія Пекін: Зерно вже не те…

    «Аграрний сектор – локомотив української економіки» - один із моїх улюблених висловів. Для мене це не просто слова, це гордість. Гордість за людей, які вміло утримують аграрний бізнес витримуючи всі технологічні світові зміни. Занурені в рутину повсякденності не вистачає часу констатувати факт, що аграрний світ змінюється. …

  • Головні події 2016, їх вплив на АПК. Перспективи 2017

    В кінці кожного року прийнято підводити підсумки: одні підраховують доходи, інші, на жаль, збитки. Але, найважливіше, на наш погляд, правильно оцінити загрози та можливості, щоб вибудовувати найбільш ефективну стратегію.

    Ось і ми не стали порушувати традицію і вирішили проаналізувати які події року були головними, що …

  • Валерія Пекін: СОНЯШНИК 2016

    Соняшник - основна олійна культура в Україні.Ми продовжуємо нарощувати виробництво, переробку та експорт продуктів його переробки.2015/16 маркетинговий рік завершився рекордами, що дало змогу експортувати з України 4,5 млн тонн соняшникової олії у більш ніж100 країн світу.

    Та що ж чекає нас у новому сезоні? – Закінчивши збиральну …

  • Олександр Буюклі: Кооперація - інструмент підвищення ефективності реалізації виробленої продукції

       На сьогоднішній день, ринок сільськогосподарської продукції стає все більш волатильним і менш прогнозованим. Кожен виробник задумується про підвищення ефективності свого господарства та диверсифікацію цінових ризиків. Для рішення поставленої задачі агрохолдинги створюють професійні служби із закупівель …

  • Рекорд под угрозой срыва. Что стопорит экспорт зерна из Украины

    Рекорд под угрозой срыва. Что стопорит экспорт зерна из Украины

    Почему, замахнувшись на экспортный рекорд, украинские аграрии рискуют не повторить даже результат прошлого года. Ответ должны знать в правительстве

    В текущем сезоне Украина планирует побить прошлогодний экспортный рекорд в 39 млн т зерна, отправив на зарубежные …

  • Валерія Пекін: Проект державного бюджету 2017: аграрій лишається без надій.

        Проект держбюджету 2017 вказує бізнесу на те, що рух до Європи доведеться здійснювати власними силами. Зокрема, в той час, коли європейський агропромисловий комплекс є абсолютно дотаційною галуззю, - український залишають ні з чим:

        Ми самі маємо знайти ринки збуту.У проекті державного бюджету на 2017 рік …

  • Богдан Войцеховський: Пшениця 2016

    У 2016/17 маркетинговому році через скорочення посівних площ під пшеницею очікува­лося істотне зниження вало­вого збору і, відповідно, й експортного потенціалу. Але весна принесла неспо­дівано приємні звістки для України й водночас сумні для Західної Європи.

    2016/17 МР — один з найуспішні­ших сезонів для української пшениці. З …

  • Сергій Свідерський: Чи зросте ціна на зерно?

    У зв’язку з нестабільністю в світі робити прогнози щодо ринку зерна в поточному році досить складно. Багато що залежатиме від погодних умов, які можуть зненацька завдати руйнівний удар по майбутньому врожаю, від становища на ринку нафти, попиту на зерно з боку імпортерів. Лише деякі світові аналітичні агенції опублікували …

  • Валерія Пекін: Зерно: тримати не можна продавати

    Уміння продавати — ключовий навик у нашому житті. Думаю, мало хто з учасників зернового ринку буде з цим сперечатися. Національний ринок з кожним днем стає дедалі динамічнішим і реагує на дедалі більше світових факторів, тож бути впевненим, що зернові будуть найдорожчі саме в березні–квітні (в кінці сезону), як це …

  • Сергій Свідерський: Новий рік зі старими ризиками

    Під Новий рік ми звикли підбивати підсумки і складати плани, сподіваючись залишити старі проблеми у старому році. 2015-й був напруженим і, водночас, інтригуючим. Що буде далі? На жаль, маємо констатувати факт: рік, що минає, лишає нам створені ним проблеми.

    Низькі світові ціни

    У колі аграріїв є приказка: «У фермера дві біди: великий …

  • Олександр Тетянко: Плюси та мінуси довіри

    Як би прикро не було, але молочний бізнес став найменш прибутковим порівняно з іншими галузями тваринництва. Чимало молочнотоварних ферм стали збитковими, і лише найефективніші отримують хоч якийсь прибуток. Зниження собівартості виробництва ― найактуальніша тема. Нинішні умови ринку вимагають прискіпливого ставлення до …

  • Врожайні пророцтва або Яких цін очікувати аграріям на зернові?

    Прогноз Мінсільгоспу США щодо врожаю в Україні підштовхне ціни на кукурудзу в світі вгору. До України світові тренди якщо й дійдуть, то тільки навесні.

    Американське міністерство сільського господарства у своєму останньому звіті знизило прогноз урожаю зернових в Україні на 2,3% до 61,8 млн т в 2015/2016 маркетинговому році (липень 2015 …

  • Валерія Пекін: АЧС та зерно - диму більше ніж вогню

    Головною темою серпня стали Африканська чума свиней та «Калита», причому торкалися вони не лише галузі тваринництва а і ринка зерна. Одразу наголошу на тому, що я розділяю ці два поняття оскільки: АЧС – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, що набуває поширення в європейських країнах; «Калита» - один з найбільших …

  • Богдан Войцеховський: Сьогодні кукурудза — не цариця полів, а зона ризику для свинокомплексів

    Дикий кабан — перший переносник АЧС. «Гуляючи» кукурудзяними полями (це головне його лакомство), він розповсюджує хворобу. Новини про програму депопуляції диких кабанів у Чернігівській, Рівненській, Сумській, Київській та Житомирській областях під патронатом Держветфітослужби поки не заспокоюють власників …

  • Валерія Пекін: "Чорна п'ятниця" по-українськи

    - Що це ми все без молока і без молока? Так і померти можна. Треба б корову купити.
    - Треба б, та де грошей взяти?
    - Може, зайняти? У сусідів.
    - А чим віддавати будемо? Віддавати щось треба.
    - Значить, треба щось продати ...
    (Із "Троє з Простоквашено")

    Постановою уряду України було визначено 300 державних підприємств …







  • Олександр Тетянко: Малий не означає слабкий

    Виробник без посередника може продавати свою продукцію за кордон і деякі господарства в Україні, зокрема агрохолдинги, вже почали це робити. Чи можуть малі виробники самостійно експортувати зерно? – Так

    Ціна на зерно - чи не головний індикатор прибутковості рослинницьких господарств. Але за традицією, більшість …

  • ​Сергій Свідерський: Професійна оцінка – ідеальний раціон

    Знайти ідеальний корм – мрія кожного господаря. Із таким підходом, не виникало б проблем в тваринництві - всі б мали стабільні надої, приріст, тобто все вирішували б технології. Але індивідуальні умови беруть своє.

    В сьогоднішньому інформаційному просторі багато інформації про корми: з чого вони виготовлені, їх поживність, …

  • Валерія Пекін: Цінові ризики, як їх уникнути

    Поведінка цін на сировинні товари має значні наслідки для прибутковості підприємств, і може призвести до значних фінансових втрат. На сьогоднішній день ринок сировини стає все більш волатильним і менш прогнозованим. В умовах неефективності цінового прогнозування особливого значення набуває практика хеджування цінових …

  • Валерій Гущин: Дощі не могли пройти безслідно

    З початком збирання нового врожаю зернових одним з головних питань, яке хвилює, як виробників, так і споживачів і експортерів - є якість зерна.

    Значні опади які пройшли на істотній території України не могли пройти безслідно і звичайно ж відіб'ються на новому врожаї зернових. Вже зараз ми побоюємося проблем які нам докучали в …

  • Валерія Пекін: 2014/15 МР не назвеш традиційним

    Через складну економічну ситуацію й велику кількість факторів, що впливають на ціноутворення, неможливо зробити довгостроковий прогноз щодо цін. У таких умовах навіть прогноз погоди виглядає точною наукою.

    2014/15 МР був нелегким і для тваринників, і для рослинників. Зернові ціни початку сезону здавалися до жаху низькими, а …

×