Гарячі новини АГРОУКРАЇНИ


   Збір пшениці завершено на території 6 областей України. В Лівані стався вибух на складі із аміачною селітрою. Головне серпневе питання – сіяти ріпак, чи не сіяти. Про це та інше, сьогодні у новинах:

6 областей завершили збір пшениці

Інвентаризацію державних земель не буде завершено вчасно

В Лівані вибухнув склад із аміачною селітрою

Мінекономіки погодило виплату компенсацій в розмірі 125 млн грн

Умови для засіву ріпаку – несприятливі


6 областей завершили збір пшениці

Станом на 30 липня, вже зібрано 18, 3 млн т озимої та ярої пшениці, що складає 72% урожаю від прогнозу. Так, аграрії 6 областей вже завершили збір пшениці на 100%. Серед областей: Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Полтавська та Херсонська.

Інвентаризацію державних земель не буде завершено вчасно

Завершення інвентаризації державних земель відстрочили на 2 місяці – до 21 вересня 2020 року. Як повідомляє Роман Лещенком, голова Державної служби України із питань геодезії, картографії та кадастру, завершення цього процесу не відбулося вчасно через карантинні обмеження у зв’язку із пандемією коронавіруса. Так, всі зобов’язання мали бути виконані до 20 липня. Але, сама інвентаризація розпочалася на 2 місяці пізніше.

В Лівані вибухнув склад із аміачною селітрою

4 серпня в районі порту Бейруту, Ліван стався вибух. Влада Лівану повідомляє, що вибух могло спричини неправильне зберігання аміачної селітри, що знаходиться там із 2014 року. В записах служби безпеки зазначено, що вибух відбувся під час зварювання дверей складу. Більше того, вибух знищив пшеницю, яка зберігалася в бункерах в порту.

Мінекономіки погодило виплату компенсацій в розмірі 125 млн грн

Мінекономіки затвердило виплату компенсацій аграріям за фактичні виплачені відсотки за користування кредитами в січні-червні 2020 року. Згідно із повідомлення, для компенсацій виділено суму в розмірі майже 125 млн грн. Також, в повідомленні вказано, що кошти отримають 696 позичальників, 48 із яких працює у сфері тваринництва, а 650 – інші види діяльності.

Умови для засіву ріпаку – несприятливі

Наближається оптимальний період засіву ріпаку – з 10-25 серпня. Цього року, в Україні, умови для засіву цієї олійної несприятливі. Тільки Західний регіон країни має оптимальні умови для посіву. Експерти зазначають, що у зв’язку із дефіцитом опадів у липні, на більшості територій, у ґрунтах, не накопичилося достатньо вологи, потрібної для засіву озимих на урожай 2021 року. 

×