Гарячі новини АГРОУКРАЇНИ


Кукурудза на часі – асоціації стурбовані долею експорту зернової. Тому, ряд асоціацій звернулися до Мінекономіки щодо включення обмеження на експорт кукурудзи до 22 млн т. КабМін обговорює Національну економічну стратегію-2030: агросектор – одна із центральних тем. Також, серед важливих новин, локдаун в Україні добігає кінця. Прем’єр-міністр повідомив, що продовжувати локдаун після 24 січня – немає потреби. Україна повернеться до «помаранчевої» зони. Огляд інших новин, читайте сьогодні:

Геокадастр продовжує реєструвати с/г землі

В умовах пандемії, ЄБРР профінансував українські аграрні компанії

Хто планує будівництво елеваторів у 2021 році?

Можливі зміни у додатку до Меморандуму щодо експорту зернових

Агросектор, як одна із центральних тем, у обговоренні Національної економічної статегії-2030Геокадастр продовжує реєструвати с/г землі

Геокадастр продовжує вносити дані про земельні ділянки у реєстр. Так, станом на 11 січня, було внесена інформація щодо 22,5 млн земельних ділянок площею 43,8 млн га, 32,1 млн га з яких землі сільськогосподарського призначення. Також, Геокадастр працює над внесенням інформації щодо адміністративно-територіальних одиниць. Таким чином, зараз занесено дані про 9019 адміністративно-територіальних одиниць та проведена нормативна грошова оцінка 4761 населених пунктів.

В умовах пандемії, ЄБРР профінансував українські аграрні компанії

Європейський банк реконструкції та розвитку повідомив інформацію щодо українських аграрних компаній, які отримали фінансування в умовах пандемії у 2020 році. Загальна сума інвестицій в Україну склала 812 млн євро. Так, ЄБРР профінансував такі українські аграрні компанії: «Астарта-Київ», «GrainAlliance», «Ензим», «Нібулон», «Agrofusion», «Лантманнен Акса» та «Кормотех».

Хто планує будівництво елеваторів у 2021 році?

База елеваторів в Україні продовжує зростати. У 2021 році підприємства планують як завершувати вже розпочаті проєкти, так і розпочинати нові. У повідомленні зазначають, що у разі виконання назначених планів по будівництву, потужності елеваторів зростуть на 430 тис. Так, серед компаній, які будуть реалізувати проєкти: «Епіцентр Агро», «Кернел», «GrainAlliance», «A.G.R. Group», «RistoneHoldings», «Нива Біла», «Голден Агро», «Західний Буг», «Агропромислова компанія «Магнат», «Ельвара». Потужності будуть функціонувати у наступних областях: Хмельницька, Вінницька, Полтавська, Тернопільська, Луганська, Чернігівська, Черкаська, Донецька.

Можливі зміни у додатку до Меморандуму щодо експорту зернових

Мінекономіки обговорило ситуацію на ринку кукурудзи. Згідно із цим, можливі зміни у додатку до Меморандуму щодо експорту зернових, які будуть стосуватися експорту кукурудзи. Тарас Висоцький повідомив, що до Міністерства поступив ряд звернень від аграрних асоціацій із проханням включити в Меморандум позицію щодо кукурудзи. Асоціації пропонують включити в Меморандум позицію кукурудзи на рівні 22 млн т.

  Агросектор, як одна із центральних тем, у обговоренні Національної економічної статегії-2030

В кабінеті міністрів України пройде масштабне обговорення доробків Національної економічної стратегії-2030. Агросектор також буде обговорюватися, як один із пріоритетних напрямків. КМУ відмічає, що Національна економічна стратегія – це головні вектори, завдяки яким буде розвиватися економіка країни. Серед них: стимули для промисловості, агросектору, ITта R&D, інфраструктури та внутрішніх перевезень, енергетичного сектору. 

×