Гарячі новини АГРОУКРАЇНИ


Осіння посівна продовжується. Вже засіяно 76% площ під озимим ріпаком. 7 областей завершили сів повністю. Аграрії Закарпатської області не планують сіяти озимий ріпак взагалі. Експорт зерна, нижчий більше ніж на 2 млн т, у порівнянні із аналогічним період минулого МР. Володимир Зеленський підписав наказ по передачу с/г земель у власність громад. Про це та інше, сьогодні у новинах:

С/г землі перейдуть у власність громад – наказ Президента

Призначено нового голову Держпродспоживслужби

Експорт зерна значно нижчий, ніж в минулому сезоні

Останній звіт USDA: врожай соняшнику в Україні знижено на 2 млн т

В Україні вже засіяно 76% площ під озимим ріпакомС/г землі перейдуть у власність громад – наказ Президента

Під час робочого візиту на Чернігівщину, Президент України повідомив, що підписав наказ про передачу земель сільськогосподарського значення із державної у комунальну власність. Президент прокоментував, що згідно із Наказом, 26 жовтня всі новостворені громади отримають у своє розпорядження землі.

Призначено нового голову Держпродспоживслужби

Кабмін призначив Владиславу Магалецьку-Рутицьку головою Держпродспоживслужби. Нова голова Держпродспоживслужби є членом Національної ради реформ, віце-президентом SigmaBleyzerі AgroGeneration.

Експорт зерна значно нижчий, ніж в минулому сезоні

З початку нового маркетингового року, експорт зерна на 2 млн т нижчий, ніж за аналогічний період минулого МР. Так, станом на 12 жовтня, експорт склав 13,12 млн т. Відповідно, цей об’єм на 14% менший, ніж у 2019/2020 МР – 15,26 млн т. Загалом, у розрізі культур експортовано 9,2 млн т пшениці (на 6% менше, ніж у минулому році), 3,06 млн т ячменю (на 2% більше) та 818 тис. т (на 67% менше).

Останній звіт USDA: врожай соняшнику в Україні знижено на 2 млн т

В своєму звіті за жовтень, USDAзнизило прогноз виробництва соняшнику в Україні у 2020/2021 МР на 2 млн т. Так, виробництво має скласти близько 15 млн т. Відповідно, і прогноз виробництво соняшникового шроту теж знижено до 6,133 млн т, що а 1,09 млн т нижче, ніж відповідно зі звітом за вересень. Прогноз виробництва соняшникової олії теж знижено на 0,55 млн т. Так, картина виробництва олійної в основних країнах-виробниках виглядає так: прогноз в Аргентині понижено на 0,4 млн т, в Росії та Туреччині – без змін, в ЄС – на 0,25 млн т. Відповідно, і світовий прогноз виробництва соняшнику та продуктів його переробки знижено.

В Україні вже засіяно 76% площ під озимим ріпаком

Осіння посівна продовжується. Вже засіяно 768,7 тис. га під озимим ріпаком. Цей показник складає 76% від прогнозу. Відповідно, аграріям ще залишилося засіяти чверть площ. Загалом, прогнозований об’єм площ під засів складає 1,01 млн га. Аграрії Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей вже завершили засів озимого ріпаку. Аграрії Закарпатської області взагалі не планують сіяти озимий ріпак в цьому сезоні. 

×