Гарячі новини АГРОУКРАЇНИ


    Вдалий тиждень – адже, закон, що відмінить соєво-рапсові правки нарешті підписано. Тепер аграрії зможуть вільно продавати продукцію та повертати ПДВ. Нові пристрасті по-українські, тепер на ринку мінеральних добрив. Мінекономіки планує ввести квоти на імпорт добрив – аграрії категоричні не згодні. Ці, та інші новини читайте сьогодні: 

Закон про відміну соєвих правок підписано

Пристрасті навколо ринку добрив – Мінекономіки планує ввести квоти на імпорт

Зустріч прем’єр-міністра та аграріїв: які результати?

Держпідтримку тваринництва розширено 


Закон про відміну соєвих правок підписано

Президент України підтримав відміну соєво-рапсових правок та підписав законопроект №1210. Згідно законопроекту, будуть внесені зміни пов’язані із Податковим кодексом України. Саме поправка в законопроекті №2124 відмінить соєві правки. Аграрії зможуть вільно продавати свою продукцію, а повернення ПДВ буде діяти для всіх, - прокоментував Олег Тарасов. 

Пристрасті навколо ринку добрив – Мінекономіки планує ввести квоти на імпорт

Мінекономіки планує внести пропозицію щодо обмеження імпорту добрив. Про це повідомив заступник Міністра Тарас Качка. Також, заступник зазначив, що вторгнення буде мінімальним, що не нашкодити споживачам. На думку голови «Агро-Продовольчої Ради» Івана Слободянюка, Міністерство лобіює інтереси Фірташа, якому належить значна частина заводів по виробництву добрив в Україні.

В звя’зку із цим, сьогодні аграрії з усієї України планують вийти на мітинг проти такого рішення Міністерства. 

Зустріч прем’єр-міністра та аграріїв: які результати?

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч з аграріями з метою обговорити підтримку аграрного сектору. Аграрії презентували пропозицію щодо розвитку галузі. Прем’єр-міністр в свою чергу, повідомив, що було ініційовано залишити в бюджеті країни фінансування галузі, у розмірі 4 млрд грн.

Основними результатами зустрічі стали такі пункти: компенсацію по с/г техніці почнуть виплачувати 25 травня, підтримка АПК за 2020 рік почне діяти з кінця травня, до кінця року буде створено Фонд гарантування кредитів, в цьому році буде проголосовано за норму, що дасть змогу успадковувати землю постійного користування, з 2021 року стане можливим купувати землю постійного користування в розстрочку на 10 років. 

Держпідтримку тваринництва розширено

Кабмін прийняв зміни в постанові №107. Ця постанова передбачає держпідтримку тваринництва та переробки с/г продукції. На цей вид підтримки передбачено фінансування в розмірі 4 млн грн. В основному підтримка буде спрямована на стабілізацію поголів’я скота, кількість бджолосімей та покращення їх генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та бджільництва, а також створення нових елеваторів для зберігання зерна, - повідомив Ігор Петрашко. 

×