Огляд ринку олійних


Фокус ринку


  На основних торгових майданчиках олійних культур впродовж тижня спостерігалась загалом падаюча динаміка. Через низьку активність спекулятивних продажів на біржі СВОТ, котирування сої на кінець тижня встановились на рівні 333,4 дол./т (-2,6). Обернена ситуація спостерігається в сегменті соєвого шроту. Через активні торги, його котирування (СВОТ) майже не змінились в порівнянні з показником минулого тижня – 337,9 дол./т (+0,5).

  Продовжують своє падіння котирування на європейському ринку ріпаку – до 364 євро/т (-8). Відзначається, що здешевлення відбувається внаслідок низького попиту переробників та падіння котирувань сої на СВОТ. Суттєве падіння цін відбулось в секторі соняшникової олії (FOB Роттердам) – на 12 дол./т (703 дол./т). Причиною цього стала висока кількість пропозицій та загальний знижувальний тренд всіх олійних культур.

  Через зниження цін на світовому ринку в сегменті рослинних олій знижувались ціни на соняшникову олію і на експортному ринку України. Кількість пропозицій була достатньою, проте попит відзначається як середній. Ціна олії на базисі FOB знизилась в середньому на 5 дол./т (663-670). Значних цінових змін в даному сегменті не очікується. Через активні торги на ринку соняшникового шроту спостерігалось підвищення його ціни до 215-220 дол./т (+10). Не виключене падіння цін в майбутньому, через аналогічну динаміку на світовому ринку олійних.

  Без особливих змін відзначались ціни соєвих бобів (345-355 дол./т) та соєвого шроту (350-360 дол./т). Прогнозується, що цінова ситуація на експортному ринку України буде розвиватись в кореляції зі світовими.

  На внутрішньому ринку України (EXW) в сегменті соняшникового насіння спостерігалось прогнозоване раніше падіння цін через аналогічну ситуацію на експортному ринку. Ціни знизились в середньому на 200 грн/т (9800-10700). Не виключене збереження знижувальної тенденції наряду з достатньою кількістю пропозицій на ринку. На фоні надлишку пропозицій, також впала ціна соняшникового шроту на 300 грн/т (5800-6400), очікується стабілізація ціни в майбутньому. В секторі соняшникової макухи відзначався високий попит, тому ціна залишилась незмінною (6200-6500). Аналогічно не відзначалось цінових змін на ринку соняшникової олії та продуктів соєвого комплексу.

×