Огляд ринку олійних


Фокус ринку

На соєвому майданчику на Чиказькій біржі СВОТ значне укріплення цін. Висока активність спекулятивних продажів на біржі та рішення Д. Трампа не проводити додаткове підвищення мит на китайські товари оживили ринок не дивлячись на відсутність фактичних відвантажень та оновлений прогноз високого виробництва соєвих бобів в Бразилії в 2018/19 МР. Підвищення котирувань сировини на біржі СВОТ стимулювали ф'ючерси соєвої олії розвиватися в підвищувальній динаміці до 628,3 дол./т, що на 15 доларів більше ніж минулого тижня. Слідуючи тенденціям соєвого комплексу соняшникова олія на майданчику ЕС FOB Роттердам додала 20 доларів на тонні і на кінець звітного періоду встановилася на рівні 680 дол./т.Фокус рі

На експортному ринку соняшникової олії спостерігалося зростання цін у зв'язку з аналогічною тенденцією на світовому ринку даного продукту. Також варто відзначити, що з огляду на підвищення цін відбулася активізація темпів торговельно-закупівельної діяльності в сегменті. Експортний ринок соняшникового шроту зазнав втрат – ціни попиту за тиждень знизилися на 20 доларів на тонні – до 200 – 205 дол./т на базисі FOB. Таке падіння ґрунтується на низькій активності попиту на український соняшниковий шрот.

На внутрішньому ринку соняшникового комплексу аналогічна ситуація: ціни на соняшникову олію зростають, а соняшниковий шрот падають. Зниження ціни на корм зумовлено також великою кількістю пропозицій на внутрішньому ринку через малу активність експортного напрямку.

Внутрішній ринок сої дещо протилежний. Аграрії вважаючи ціни на соєві боби низькими утримуються від продажів, що утворює дефіцит сировини на ринку. Таким чином переробні підприємства вимушені поступово збільшувати закупівельні ціни. Така ж тенденція і на ринку соєвого шроту – ціни поступово збільшуються враховуючи зростання цін на сировину та досить активний експортний ринок.

×