Огляд ринку зернових


Фокус ринку

За підсумками попереднього тижня зернові котирування на головних зернових майданчиках зросли. Зниження експертами FAO прогнозу світового виробництва пшениці в 2018/19 МР до 725,1 (-2,8) млн. тонн та біржова активність підтримали ринок пшениці. Проте, низькі темпи експорту американської пшениці на світові ринки, які в поточному сезоні оцінюються в 10,4 млн тонн, що є мінімальним показником за останні 15 років та затримка Єгиптом акредитивів на виплату закуплених партій пшениці, в тому числі з США надавали на нього тиск.

На біржі Чикаго СВОТ котирування кукурудзи розвивалися в підвищувальній ціновій тенденції. Саме збереження високого експорту кукурудзи з США на світові ринки та висока активність спекулятивних продажів на біржі стали підвищувальним фактором даного сегменту.

На експортному ринку України фіксувалося підвищення цін на пшеницю, викликане, перш за все, зростанням котирувань на світових біржах. Найбільш істотне зростання цін відбулося в сегменті фуражної пшениці через більш стабільний попит на неї. При цьому, низькі темпи торгівлі сприяли зниженню максимальних цін на ячмінь.

Незважаючи на невелике зменшення попиту імпортерів, найбільш активної експортної культурою залишалася фуражна кукурудза. Пропозиції зерновий часто надходили за цінами в межах 163-170 дол./т FOB з постачанням в грудні, що трохи вище цін попереднього тижня.

На внутрішньому ринку відзначається значне скорочення пропозиції. На сьогоднішній день аграрій утримується від продажів зерна, очікуючи зростання закупівельних цін.

×