Відходи промислової переробки


Пшеничні висівки

Український ринок пшеничних висівок впродовж вже довгого періоду лишається стабільним. Відпускні ціни знаходяться в широкому діапазоні - 2350—3400 грн/т EXW. Ціни значно відрізняються залежно від регіону. Максимальні відпускні ціни озвучуються виробниками в південному регіоні, де основний попит формують експортно-орієнтовані компанії. На сьогоднішній день в даному сегменті відзначається пожвавлений попит за рахунок активності Турецьких імпортерів, тому українські виробники періодично підвищують відпускні ціни, враховуючи подорожчання сировини, і реалізують потовий продукт по максимальним цінам. Протилежна ситуація в західному регіоні України. Виробники, з метою активізації продажів, нерідко поступалися в ціні.

В цілому темпи реалізації пшеничних висівок лишаються помірними. Враховуючи збільшення вартості сировини та активність попиту на продукт, в подальшому імовірне зростання відпускних цін.

Пивна дробина

Галузь пивоваріння України продовжує стагнацію вже третій рік поспіль. Протягом першого півріччя 2017 року Україна скоротила виробництво пива на 1,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Експертна оцінка обсягу виробництва пива по Україні (крім пива безалкогольного з умістом спирту до 0,5 об. %) за 6 місяців 2017 року – 88,4 млн. дал, або становить 98,4 % до аналогічного періоду 2016 року та виробництво солоду – 165 200 тонн, що становить 113,8 % до аналогічного періоду 2016 року.

Скорочення виробництва пива, в першу чергу, пов’язано з прирівнюванням його до алкогольних напоїв та постійним збільшенням акцизного збору. Звітний період для галузі відзначився реєстрацією нового законопроекту Кабінету Міністрів України у Верховній Раді, в якому пропонується підвищити акцизний податок на сигарети, пиво та етиловий спирт. Згідно нього, акцизи на пиво пропонується підвищити з 2,78 грн/літр до 3,09 грн/літр.

На фоні скорочення виробництва та постійного зростання попиту, ціни на продукт постійно зростають. Так, в липні мокра пивна дробина коштувала 600—1000 грн/т на умовах самовивозу з заводу. Відпускні ціни на суху пивну дробину варіюються в межах 4600—4900 грн/т EXW.

×