Відходи промислової переробки


Пшеничні висівки

З кінця серпня цінова ситуація на ринку пшеничних висівок – пішла донизу. Останні кілька тижнів ціна пішла вверх. Середня ціна по Україні озвучується на рівні – 2950 грн/т, EXW. Найбільшу ціну за висівки пропонують на півдні Україні – 3100 грн/т, EXW, а найнижчу – 2550 грн/т в Західному регіоні. Схід та Центр залишаються відносно стабільними, пропонуючи 3000 грн/т та 2900 грн/т, EXW відповідно. Загалом, суттєвих коливань в ціні немає. Причиною є стриманий попит як збоку вітчизняного споживача, так і відсутність експортного попиту. 

Бурячний жом

Станом на 20 листопада, збір цукрового буряка в Україні відбувся на рівні 97% від прогнозу, або 9,5 млн т. За даними НАЦУ «УкрЦукор», в 2019-2020 МР році посівні площі під цукровий буряк було скорочено на 10 тис. га, що вплинуло на загальну урожайність буряку, виготовлення цукру та бурячного жому відповідно. В сезоні 2019/20 запустився 31 завод та на початок грудня вже було перероблено більше 7 млн т буряка.

Варто відзначити, вже на старті сезону кількість пропозицій бурякового жому на ринку обмежена через експортну орієнтацію більшості заводів-виробників. На внутрішній ринок продукт поступає за ціною 6000 грн/т, на базисі EXW.

Пивна дробина

Початок 2019 року склався непогано – обсяги виробництва пива в першому кварталі помітно зросли. Але пивовари змогли лише наблизитися до високої планки літнього сезону 2018 року, коли тепла погода і чемпіонат світу з футболу розігріли споживання. Наслідком нерівної динаміки став практично незмінний підсумковий обсяг випуску. За три квартали він знизився на піввідсотка. І весь 2019 рік можна буде вважати закріпленням досягнутого в минулому році.

В той же час, ринок пивної дробини у 2019 році перетрансформувався. Через зниження ефективності застосування сухої дробини у раціоні тварин (через високу вартість продукту) на ринок весь вироблений продукт вийшов у сирому вигляді.Зважаючи на великий рівень пропозицій оператори ринку протягом 2019 року практично не змінили відпускні ціни на мокру пивну дробину. Так, ціни коливаються в діапазоні від 900 до 1300 грн/т, на умовах самовивозу з заводу. 

×